Zapraszam Cię serdecznie na warsztaty kartkowe, w których stworzysz trzy kartki przestrzenne oraz różne kwiaty ręcznie robione do ich zdobienia. Jeśli chcesz nauczyć się robienia kartek pełnych dodatków i warstw, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Rozbudzisz w sobie pasję w pracy z papierem, staniesz się bardziej kreatywna/y i możesz swoje zdobyte umiejętności przekazać uczniom na katechezie.

Kurs „Biblia na talerzu” nie jest stricte szkoleniem. To otwarta propozycja, która zrodziła się jako owoc przemyśleń, co czynić, by zachęcić katechizowanych do większego zaangażowania w życie parafii, jak również do uważnego wsłuchiwania się w Boże słowo podczas liturgii. 

To propozycja warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznają się z treścią wybranych fragmentów biblijnych i na ich podstawie odkrywają obecność Boga w życiu człowieka, a następnie stosując zaproponowane metody kulinarne utrwalają poznane treści biblijne.

Zawarte w propozycji rozwiązania stanowią podpowiedź i inspirację do podjęcia działań duszpasterskich w ramach apostolatu czasu wolnego w parafii lub szkole. Może mieć ona zastosowanie jako innowacja pedagogiczna z religii o charakterze metodyczno-organizacyjnym.